K.K.K.

K: Mis on pöördosmoos?

ro Pöördosmoos on täpselt vastupidine protsess tavapärasele osmoosile. Veepuhastussüsteemi eesmärgiks ei ole soolalahust lahjendada, vaid eraldada puhas vesi soolast ja teistest ainetest. Osmootilise protsessi ümberpööramisel surutakse soolalahuses olev vesi läbi membraani - kuna seda tehakse kasutades rõhku vastupidises suunas, siis käesolevat protsessi nimetataksegi PÖÖRDOSMOOSIKS. Tänu sellele protsessile on meil võimalik toota puhast vett.

K: Mis on membraan ja kuidas ta töötab?

ro Membraan on plastikust toru, mis koosneb mitmest omavahel seotud õhukesest kile kihist või lehekesest (kuna tegemist on toruga, siis kihid on rullitud ümber toru - kõnealust eset teatakse ka teise nimetusega nagu "õhukese kile komposiit" ehk TFC). Membraani materjal on poolläbilaskev : ta laseb veemolekulid endast läbi, samaaegselt toimides lahustuvatele tahkeainetele tõkkena (näit. mineraalkeemilised reostusained). Kui veejuga voolab mööda membraani, siis PurePro molekulid läbivad membraani pinda läbides spiraali kihte ja kogunedes toru keskossa. Järelejäänud ained kontsentreeritakse ning pestakse membraani pinnalt - ja lastakse seeläbi mööda äravoolutorusid alla joosta.

K: Milline on RO Süsteemi tegelik protsess?

ro

Tavapärane kraanivesi voolab kõigepealt läbi 5 mikronilise filtri - puhastades vee mustusest, roostest ja muust settest. Seejärel voolab vesi süsinik brikett kassett - filtrisse, mis eemaldab 98% ulatuses kloori ja teisi orgaanilisi kemikaale. Järgmine aste protsessis on plokk süsinik-filter - selleks, et filtreerida mitmekordseid keemilisi ühendeid ja suspensioon. Järgmiseks on ümberpööratud osmoosi membraan, mis eraldab 95-99% lahustunud reostusaineid veemolekulidest.

ro Seejärel lastakse reostusained äravoolutorudest alla. Järgneb standard RO süsteemi protsess - väike süsinik filter, mis eemaldab järelejäänud "jäljed" kemikaalidest, kõrvalmaitsetest ja -lõhnadest. Kui kraan on kinni, siis hoitakse vett veepaagis. Paagi sees on pallitaoline kummist diafragma, eellaetud ja sisaldades 8-10 psi õhku. Kui paak täitub veega, siis õhurõhk tõuseb ja see omakorda lükkab vee välja iga kord kui kraan keeratakse lahti. Viimane element RO süsteemis on veekraan. See kinnitatakse kraanikausile.

K: Millised sisaldusained eemaldab Pöördosmoos?

roPöördosmoos süsteem koosneb kvaliteetsest süsinik-filtrist, mis eemaldab 95% kõigist vees lahustunud lisanditest ja mustusest, lisaks veel 99% kogu orgaanilisest lisandist ja üle 99% kogu bakteriaalsest lisandist. Vesi puhastatakse kõikidest kahjulikest ühenditest, mis võivad temas olla - plii, baarium, kroom, elavhõbe, naatrium, raadium, seleen, kaltsium, kloriidid, floriidid, sulfaadid, nitritid ja nitraadid. Kliki pildile, et näha nimekirja ka teistest reostusainetest, mis puhastusprotsessi käigus eemaldatakse tänu kõnealusele membraanile. Näidetes väljatoodud protsendid on ligikaudsed hinnangud.

K: Kas RO vett kasutatakse vaid joomiseks?

RO vett saab kasutada ka :
Puuviljade ja juurviljade pesemisel, auto pesemisel, akende pesemisel, taimede kastmisel, koduloomade jootmisel, triikimisel, beebitoitude valmistamisel, rohtude võtmisel, jne jne ...

Kui Teil on küsimusi, mida Te käesolevate hulgast ei leidnud - võtke meiega julgesti ühendust!

Ceylan Veepood